Šipkový klub - ten nejlepšíííí

XIII. Mistrovství republiky & PVP ČŠS

Teplický hotel Panorama byl o víkendu 22. až 24. května 2009 svědkem již třináctého dílu Mistrovství republiky pod hlavičkou ČŠS. Nominaci si vybojovalo celkem 56 družstev, z toho šestnáct jich bylo ryze ženských. Více jak polovina přítomných hráčů využila ubytovací kapacity hotelu, které byly za solidní ceny. Součástí mistrovství bylo již tradičně vyvrcholení PVP, na něž se v pátečním dopoledni sjelo osm družstev.


Osmička nejlepších týmů byla nalosována do dvou skupin a v podvečer byli známi semifinalisté. Vítězné týmy ze skupin (Royal Pardubice a Barbaři Vysoké Mýto) doplnila družstva z druhých míst. A zatímco o postupu KIXu Jindřichův Hradec nebyl pochyb, tak o pořadí na postupovém místě ve sk. B rozhodovala minitabulka tří družstev (Skulls Partyzán Bohumín, Ložisková mafie B Pšov a Scorpions Fishing club Plzeň). Po dvojitém přepočítávání se nakonec díky jedinému legu mohli radovat borci z Bohumína. Semifinálová klání rozhodla o tom, že o první vítěznou trofej se utkají týmy z Pardubic a Jindřichova Hradce. Opakoval se tak poslední zápas ze skupiny A, ve kterém však byla hra vyrovnanější. V repríze neponechali hráči Royalu nic náhodě, přesvědčivě zvítězili 10:2, a tím si zajistili trofej nejcennější.

V sobotním ránu se za asistence několika jedinců, kteří již od sedmé hodiny trénovali, uskutečnila presence družstev k mistrovství republiky. Po jejím skončení nám scházela čtyři družstva: Býčí oko Plzeň, Klášterní tajemství Plzeň, Frája Neratovice a družstvo žen Do roka a do dne Jindřichův Hradec. První dvě zmiňovaná družstva pouze zapomněla dorazit k presenci, což vzápětí napravila. Zbylá dvě už však do Teplic nedorazila. Tím pádem 54 družstev (z toho 15 ženských) bylo nalosováno do osmi, resp. čtyř, skupin a mohly vypuknout zápasy. Muži hráli 18ti zápasové zápisy s jedním cricketem (Cutt Throat) a jednou čtyřhrou, ženy měly v zápisech devět dvouher a jednu čtyřhru. Standardně na dva vítězné legy 501DO.

Zápasy ve skupinách byly zahájeny s malým zpožděním, zapříčiněným malou kapacitou míst k sezení, což pořadatelé následně napravili. Maratón zápasů byl zahájen. Čekalo nás bezmála sto zápasů, pro které bylo připraveno čtyřicet terčů. Po prvních zápasech ve skupinách se některá družstva teprve aklimatizovala, což v důsledku mělo někdy vliv na celkové pořadí a vytoužený postup do nedělního play-off. Okolo sobotní třiadvacáté hodiny bylo dobojováno a úvodní den mistrovství byl za námi.

Nedělní ráno prozradilo, že tento den bude pro všechny velice slunečným. Komu však bude pršet štěstí, na to jsme si ještě museli počkat. Play-off zahajovali nejprve muži. Osm dvojic v 9:00 hod. nastoupilo k terčům a začal boj kdo z koho. Když se o hodinu později rozbíhalo play-off žen, znali jsme již první vyřazené týmy. Nejprve Rubin Red Stones Ostrava, po nich Býčí oko Plzeň a poté (pro mne překvapivě) Barbaři Vysoké Mýto zamířili k východu ze sálu. Následně je doplnili Maséři z Veselky Jičín, DC Agonie Praha, Scorpions Fishing club Plzeň a Profin Orlová. O posledním postupujícím se rozhodovalo mezi DC Podlesáci Králův Dvůr a týmem Zákeřňáci Praha. A bojovalo se velice urputně. Nakonec rozhodovalo až prodloužení a kalich hořkosti dopíjeli Podlesáci.

Mezitím se o loučících se družstvech rozhodovalo též mezi ženami. Domácí Karlovky, Brooklyn D Women Havířov a po tuhých bojích také Z.A.B. České Budějovice a Kachny z Kačamby se s Teplicemi rozloučily na konečném 5. místě.

Čtvrtfinálové boje mezi muži měli rozhodnout o majitelích nejcennějších trofejí, které se mimochodem všem velice líbily. Těmi se nakonec nestali hráči Ripperu Ostrava, ani DC Letná Praha a po delším boji ani Ložiskové mafie B Pšov. Všem patřilo shodně 5. místo. Posledním do party nakonec bylo družstvo Mexiko Chomutov, které nestačilo na pražské Zákeřňáky (mimochodem pro mnohé asi největší překvapení mistrovství).

To v turnaji žen jsme byli již v semifinále a zde došlo k pikantnímu derby mezi Nočnímy můrami a Bizonkami (obě z Ajeta Praha). Noční můry šly od počátku za vítězstvím dosti nekompromisně (po dvou úvodních sériích dvouher byl stav 5:1), výhrou ve čtyřhře si ale Bizonky naklonily štěstí na svou stranu a v závěrečných dvouhrách to potvrdily Petra Šebková a vzápětí i Mirka Letková, které snížily na rozdíl jednoho bodu. Závěrečná dvouhra, ve kterém se rozhodovalo o možném prodloužení byla v podání „bizonky“ Ludmily Venclové a „noční můry“ Lucie Tůmové. Druhá jmenovaná měla nakonec přesnější ruku a větší klid na doublech a posunula Noční můry z Ajeta Praha do finále. Druhou semifinálovou dvojici tvořila družstva DC Kolečko Cats Brno a severočeští Jiřího andílci Dušníky. Zde se překvapivě nedařilo favorizovanému Kolečku a po prohře 3:7 jsme znali složení finálové dvojice.

Mužské semifinále bylo jako nebe a dudy. Pouze dva uhrané body Zákeřňáků Praha proti favorizovanému Royalu Pardubice hovoří za vše. Ovšem třetí místo by asi středočeši v sobotu ráno brali všemi deseti. Druhé semifinále však splňovalo vše, co by souboj o postup do finále splňovat měl. Drtivým nástupem si brněnský Mustang Bar A vydobyl vedení 7:3, ale od té doby jsme sledovali zmrtvýchvstání družstva KIX Jindřichův Hradec. Nejprve Luděk Kristin vyprovází 2:0 Michala Kočíka, minutu poté Stanislav Vodrážka stejným způsobem likviduje Tomáše Navrátila a do třetice Ondřej Bali nedává prostor Jiřímu Vorsovi a stav je rázem 7:6. Sérii dvouher zakončuje Čestmír Křepelka, který jako jeho spoluhráči vítězí 2:0 nad Martinem Rýparem. A může se začít nanovo – 7:7. Poslední sérii dvouher zahajuje veledůležitým vítězstvím Jiří Vorsa a stahuje tak ze svého družstva psychickou deku – 8:7. Jenže Ondřej Bali srovnává na 8:8, Michal Kočík opět přibližuje Mustangy k finále – 9:8. Jenže poslední slovo si bere Luděk Kristin a ten posouvá zápas do prodloužení. V něm však na úvod podléhá Jiřímu Vorsovi a rozhodnutí leží na Michalu Kočíkovi, který má za soupeře Ondřeje Baliho. Michal vypjatou situaci zvládá a druhý finalista je jistý.

Kdo očekával nejvyrovnanější zápas ženského turnaje ve finále, mohl být trochu zklamaný. Jenže soupeřky se již v průběhu víkendu potkaly v základní skupině (Noční můry z Ajeta vs. Jiřího andílci 8:2) a na sebevědomí to bylo znát. Jiřího andílci již napodruhé nepřekročily svůj stín a naopak Noční můry z Ajeta potvrdily pozici favoritek a po výhře 6:1, si na počest zisku titulu společně zanotovaly.

Ovšem vrchol mistrovství nás teprve čekal. Páteční vítězové PVP Royal Pardubice se po dostatečném odpočinku postavili do cesty brněnským Mustangům, kteří byli ještě v ráži ze semifinálové detektivky. A ve stejném duchu se také pokračovalo. První čtyři singly a stav 3:1ve prospěch Royalu. Druhá série a Mustang Bar srovnává – 4:4. Následuje debl a cricket. Také po těchto hrách je stav nerozhodný. Hráči nastupují ke třetí sérii dvouher. Po chvilce se rodí slibný brejk Mustangů, který má na svědomí Michal Kočík, toho doplňuje Martin Rýpar a posléze brejk potvrzuje Jiří Vorsa. Jediným z pardubických, který kontruje je Petr Pašta a stav je 6:8 z pohledu pardubických. Jde se do finiše. Možná poslední dva singly tohoto mistrovství. Brněnští hráči jsou blíže k titulu a začíná pracovat psychika. Pokus o tenisový mečbol napoprvé nevychází, Karel Sedláček snižuje. A misky vah vzápětí srovnává Martin Kapucián (oba 2:0) – stav je 8:8. Poslední hry standardního zápisu mají rozehrány dvojice J. Spálenský vs. J. Vorsa a P. Pašta vs. M. Kočík. Jiří Vorsa dostává Mustangy k mečbolu a je na Michalu Kočíkovi jak s tím naloží. Jenže proti je výborně hrající Petr Pašta, který zápas posílá do prodloužení. Do rozhodujících singlů nastupují za Royal Karel Sedláček a Petr Pašta, na straně Mustangů Jiří Vorsa resp. Michal Kočík. V prvním utkání prodloužení na malinko zaváhal brněnský J. Vorsa a K. Sedláček jej za to nemilosrdně trestá a mečbol poprvé posouvá na stranu pardubických. Nyní je v pozici gladiátora pardubický Petr Pašta a ten rázně rozhoduje o bytí či nebytí naděje pro soupeře. V krátké chvilce opět poráží Michala Kočíka a tím je rozhodnuto, dobojováno. Titul z XIII. Mistrovství republiky ČŠS, a tím současně letošní double, putuje díky Royalu do Pardubic.

Nezbývá než přistoupit k předání nejcennějších trofejí a všem hráčům a hráčkám poděkovat za účast a vzornou reprezentaci svých oblastí. A také za předváděnou hru, která mne osobně ve finiši nadchla a nezbývá mi než před všemi smeknout klobouk. Pánové a dámy, byla to paráda!

26.10.13 15:47
Ložisková Mafie Pšov
Dnes je:

A svátek má:

Aktualni teplota z http://teplomer.mk.cvut.cz
TOPlist
šperky z chirurgické oceli

Copyright © Vedral Václav


Tento web vznikl dne datum 02.02.2007
------------------------------------------------------------------------------ Administrace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one