Šipkový klub - ten nejlepšíííí

FINÁLE WMS Jackpot cupu a Letní ligy 2008

Předešlá sobota a neděle patřila vyznavačům elektronických šipek. V dobroměřickém kulturním domě se nejprve uskutečnilo finále WMS Jackpot Cupu a druhý den zde vyvrcholila Letní liga tříčlenných družstev.

Při prezenci na finále jackpotového turnaje jednotlivců bylo nejlepších 64 mužů a 16 žen z nominačního žebříčku, a přítomných na finále, odměněno pamětními trikoty, které byli pořízeny díky příspěvku sponzora jarního kola spol. WMS.

Do sobotního finále se nakonec nedostavil obhájce posledních dvou finálových turnajů, letos dosavadní nejlepší hráč Ústeckého kraje, David Hradecký. Ovšem určitě nelitoval, důvodem jeho absence byla reprezentace ČR na právě probíhajícím ME v Itálii. Teoreticky tak měl cestu k prvnímu vítězství zametenou junior Václav Schieferdecker, letos nejčastější finálový soupeř Davida Hradeckého. Ovšem, jak už to chodí, zradila ho aktuální forma a v turnaji skončil až na 13. pozici. S nejlepší formou naopak dorazil žatecký Josef Tichý, který ji potvrdil i ve finále, proti jinak výborně hrajícímu Bedřichu Zázvorkovi. Jen kousek naopak dělil mosteckého Michala Pokorného od finálové účasti a přišel tak o možnost získat již druhý pohár pro vítěze seriálového okruhu s jackpotem. Útěchou je pro něj 3. příčka.

Mezi ženami si na poslední chvíli pohár nejcennější urvala havraňská Žaneta Rödlová. Od nové sezóny totiž šipky nahradí starost o očekávaný přírůstek. Finálovou soupeřkou ji byla Helena Baťhová, která moc nabrala ohledy na pokročilý stav těhotné Rödlové a bojovala do poslední chvíle. Na stupních vítězů je doplnila teplická Naděžda Beránková.

V doprovodném turnaji „odpadlíků“ si překvapivě pro prvenství došel neregistrovaný hráč Lukáš Šatný, který ve finále pokořil Radka Pokorného. Příčku třetí obsadil Jiří Stechmüller. Opět se losovali „šťastné losy“ a udělovala se „cena útěchy“ pro nejaktivnější hráče jarní části.

 

 

 … a Ložiskové mafii

 

 

Po sobotním finále jednotlivců se do Dobroměřic sjelo nejlepších 32 družstev z Letní ligy. Obhájcem loňského vítězství byli litvínovští Pijonýři, kteří nechyběli ani letos. Ovšem po odehrání základních skupin (ve kterých uvízli mimo jiné Snajpři Hrobčice, Tepdarts Teplice, Pumáci A Jablonec n/N. nebo Domino A Chomutov) se v osmifinále utkali s družstvem Bombeři Libčeves a ti jim vystavili stopku. Obhajoba se tak nakonala. Nejsilnější tým přijel z Pšova. Ložisková mafie pod vedením Vaška Schieferdeckera seniora byla nad síly všech a zaslouženě získala trofej nejcennější. Ve finále pokořila asi největší překvapení letošního ročníku Tigers Lenešice. V souboji o třetí příčku se po roce opět utkali Formani Duchcov a Asfaltový tygři Úštěk. Oproti loňsku zbylo bramborové pořadí na duchcovské Formany.

 

 

Dnes je:

A svátek má:

Aktualni teplota z http://teplomer.mk.cvut.cz
TOPlist
šperky z chirurgické oceli

Copyright © Vedral Václav


Tento web vznikl dne datum 02.02.2007
------------------------------------------------------------------------------ Administrace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one