Šipkový klub - ten nejlepšíííí

finále 2007 - Dobroměřice

VÝSLEDKY JACKPOT CUP A LETNÍ LIGA 23.-24.6.2007

DOBROMĚŘICKÝ VÍKENDJarní finále - Jackpotcup 2007

[23.6.2007] Předposlední červnovou sobotu, proběhlo na 24 terčích finále seriálového okruhu Jackpotcup 2007. Turnaj se uskutečnil, na již několikrát prověřeném místě, v kulturním domě v Dobroměřicích. Jak vyplývá z názvu této akce, podstatou všeho je jackpot, do kterého si během základního kola hráči střádají „penízky“. A právě na finálovém turnaji dochází jednou za půl roku k jejich rozdělení. Během právě skončeného jarního kola, se výše jackpotu vyšplhala na částku 203 570,- Kč. Avšak o tuto cifru se nezasloužili pouze samotní hráči, ale také provozovatelé zábavní techniky na jejichž terčích se odehrávají jednotlivé místní turnaje a také provozovatelé hracích míst. Oba se na výši částky vybrané od hráčů podíleli 50% navýšením.

Do sobotního finále se během prezentace přihlásilo 116 hráčů do turnaje mužů a 29 hráček do turnaje žen. Mezi muži se nacházel také poslední vítěz, z podzimního finále 2006, Michal Pokorný (Bohémové Most). Naopak vítězku žen z výše zmíněného finále, Zdeňku Kabourkovou (Tepdarts Teplice) jsme mezi přihlášenými hledali marně. Do skupinky favoritů na vítězství mezi muži patřila jména jako Glogovský, Hradecký, Linhart, Rajman, Slusarčík, Smolka, Šinfelt nebo Tichý (včetně zmíněného obhájce prvenství). V ženském turnaji se při absenci obhájkyně dal očekávat útok zejména od Heleny Baťhové (před půlrokem stříbrné). Ale také hráčky Bachárová, , Pokorná, Králová, Rödlová, , Ulrychová nebo Vlková si mohly dojít pro jeden z pohárů. Kategorie žen, pravda, byla poznamenána ( z různých důvodů) absencí zvučnějších jmen (Bžochová, Vicanová, Šauerová, Šercová), ale jak je známo historie se neptá….!

Do turnaje vykročili nejlépe Miroslav Smolka, na jehož štítě se po volném losu postupně zastavilo 5 soupeřů (Ulrich, Zeman, Slavík, Eliáš a Rajman) a David Hradecký. Ten si posbíral ještě o jeden skalp více (Tichý, Rubeš, Zázvorka, Dufek, Slusarčík a Majerhofer). Poté se oba utkali o setrvání v „áčku“ a zde byl úspěšnější prvně jmenovaný, který tak vyčkával, kdo že se mu to objeví z druhé strany pavouka. V „béčku“ si tu lepší vlnu našel zejména Josef Tichý (obhájce 2. místa), který byl nabuzen první prohrou. Po pěti výhrách ovšem narazil na Jiřího Šinfelta a ten byl nad jeho síly. No a ten jakoby chtěl dokázat, že Tichý si vybral správný mořský proud, pokračoval na vlně dále. Jeho soupeři (Hájek, Slusarčík a Lacina) byli vzápětí vysazeni na pustý ostrov. Dalším skvělým výkonem se prezentoval také Vlastimil Pokorný jenž po úvodní kapitulaci zahájil drtivou ofenzivu, která v jeho podání značila 7 vítězství v řadě. Ovšem katem se mu stal Zdeněk Lacina. Pro toho to ovšem byla labutí píseň. Na předposlední pozici B-strany se o min. bronz poměřili Rajman s Majerhoferem a tentokráte zůstali brambory v rukou druhého jmenovaného. Tím bylo dáno, že soupeřem Miroslava Smolky ve finále bude jeden z hráčů chomutovského Mexika. Závěrečný duel mezi spoluhráči prvoligového týmu vyšel lépe Davidu Hradeckému, který porazil Richarda Rajmana a chystal se na odvetu s vítězem „áčka“. Zde se potvrdilo, že vstoupit nadvakrát do téže řeky se jen tak někomu nepovede. A také Miroslav Smolka se o tom přesvědčil. Celkovým vítězem se zaslouženě (s 9 výhrami) stal David Hradecký. Jeho vítězství bylo již druhé v historii Jackpotcupu a možná i to umocnilo jeho radost při přebírání dvou pohárů pro vítěze. Jeden pohár (putovní) má min. na půl roku propůjčen a ten druhý může zařadit do své obsáhlé sbírky.

V ženském turnaji byla mnohými přítomnými do pozice největší favoritky pasována Helena Baťhová (Kafky alias Darts Woman Jirkov). A nebudu zastírat, že po právu. Prognózy potvrdila sama hráčka, když se v turnaji zastavila pouze při vyčkávání na svou soupeřku pro finálový duel. Její kvalitní formu si ze zápornou zkušeností postupně vyzkoušely (v úvodním kole volný los) S. Beštová, I. Ulrychová, Mir. Ebelová a v A-finále P. Hlavsová. Z druhého konce pavouka se směrem za pohárem vydala Jana Bachárová (Šípková růže Jirkov), ale po zahřívací výhře přišlo „zaváhání“ s Petrou Hlavsovou (Beavers Louny). V „béčku“ chytla druhý dech a po třech výhrách (porazila Dlouhou, Pavlasovou a Ebelovou Mir.) ji čekal souboj o „bytí či nebytí“ s Žanetou Rödlovou (Sokol Havraň). Výhru zajišťující zisk jednoho z pohárů, si ovšem vybojovala druhá jmenovaná a pro Janu Bachárovou skončila pouť těsně pod stupni vítězů. B-finále tak znalo své aktérky. První z nich byla Žaneta Rödlová, která celou cestu „béčkem“ (kde vyřadila Vlkovou, Kučerovou, Pokornou a zmiňovanou Bachárovou) jen tak zlehka našlapovala (aby si nepošlapala štěstí) a její soupeřka Petra Hlavsová, která si naopak rázně (a přiznávám, že pro mne dosti překvapivě) proklestila cestu z „áčka“ (přes Ebelovou D., Královou, Bachárovou a Pokornou). V tomto souboji ovšem větší touhu zahrát si finále Jackpotcupu projevila hráčka z Havraně a mohla se těšit na porovnání svých kvalit s Helenou Baťhovou. V posledním ženském duelu však k žádnému překvapení nedošlo a po půl roce si nakonec pocit z výhry v “jackpotovém“ finále užívala dopředu avizovaná favoritka.

K pravidelným finálovým turnajům již tradičně patří doprovodný tzv. „Turnaj odpadlíků“. Letos se poprvé uskutečnil jako smíšený a přednost v něm dostali hráči s horším postavením v nominačním žebříčku Jackpotcupu. Dále je omezen účastí pro max. 64 hráčů. Zde se přiznám, že v tomto turnaji se favorité hledají trochu komplikovaněji a vítěz se většinou z výhry raduje premiérově (a to je také myšlenka těchto turnajů). A zde se zastavím u dvou hráčů. Nejprve zmíním výkon Zdeňka Čížkovského (Ložisková mafie D Pšov), který si v „áčku“ postupně „namazal na chleba“ M. Sauffletovou, M. Piricha, M Doušu, J. Lupinskiho, O. Anýže a „opepřil to“ K. Čečelickým (patrně pro mnohé předpokládaným vítězem). Poté si dal oddych a vyčkal na finálového soupeře z „béčka“. Nyní dochází řada na druhého z avizovaných hráčů. Tím je Miroslav Cuchý (Asfalt Hills Lhotka) jenž předvedl ještě impozantnější tažení. Po dvou počátečních výhrách (Pátek, Hilzensauer) sice jemně zavrávoral (a v ten moment nikoho ještě nenapadlo, že se bude jednat o účastníka finále) a J. Lupinski ho přeposlal do „béčka“, tady se ovšem opět našel a to postupně pocítilo celkem 7 soků (Vavřín, Prekop, Braum, Sobola, Anýž, Kovač a Čečelický K.). Poslední sobotní finále tak znalo složení – Zdeněk Čížkovský vs. Miroslav Cuchý. Nejprve došlo na losování finálového terče (když ani jeden ze soupeřů se nedokázal ztotožnit s názorem protivníka). Zde byl úspěšnější ( a to možná něco naznačilo) „asfaltový“ hráč ze Lhotky. Duel těchto „tytánů“ se od začátku až do konce vyvíjel lépe pro Miroslava Cuchého, který tak natáhl svoji vítěznou šňůru až k devíti výhrám v řadě a to byla pravděpodobně ta malá, ale rozhodující skutečnost. Proti „vystydlému“ soupeři byl ve správné provozní teplotě.

Nedílnou součástí těchto finálových setkání je také rozdělení části jackpotu ( cca 80 tis.) ve „Šťastném losu“. Sobota se tentokrát jako šťastná ukázala pro těchto 20 jedinců, kteří se podělili o tučnou kořist: Kvapil J., Janota Z., Eliáš J., Chmel D., Schieferdecker V. st., Reichl P., Ulrich P., Rubeš V., Gabriel F., Krippner J., Vostrý J. ml.,Vaníček M., Hornych P., Václavek P., Fuka J., Plachá A., Rödlová Ž., Ebelová Mil., Ulrychová I. a Konvalinková J.. Mohu s radostí konstatovat, že mezi výherci se prostřídala jména a počet odměněných v celé historii Jackpotcupu se opět rozrostl. Při příležitosti konání finále byla také k dispozici nově upravená pravidla pro podzimní kolo (bude zahájeno 1. srpna), ve kterých byli zohledněny hráčské připomínky. I když je asi všem jasné, že vždy se najdou někteří jedinci, kterým budou pravidla trnem v oku (přesto, že podmínky jsou vždy pro všechny stejné), věřím, že pro většinu z Vás se provedené změny budou jevit pozitivně. Na další finálové boje (v lednu 2008) a setkání se všemi milovníky šipek se budu těšit.

Letní liga tříčlenných družstev

[24.6.2007] Čtyřiadvacet hodin po skončení jackpotového finále se do „kulturáku“ v Dobroměřicích sjelo 32 nejlepších družstev k finále Letní ligy 2007. Mezi družstvy z 1. a 2. ligy, které se přes základní skupiny (32 po min. 4 družstvech) a následné vyřazovací finálové předkolo probojovaly až do finále, se našla výjimka v podání třetiligových Sokola Havraň a Green Street Evaň (ligová Evaňka, posílená D. Turanem) nebo smíšených Formanů B Liběchov či Rezervy Synot Žatec. Veškeré losování družstev (do základních skupin i následného play-off) ve finále probíhalo z jednoho koše. A protože do vyřazovacích bojů postupovala družstva pouze z prvních dvou míst nebyla tudíž nouze o dramatické boje již ve skupinách. Po dokončených bojích ve skupinách se některé prvoligové týmy (k překvapení všech) rozloučili a na cestu si odvezli pouze odměny za 17. místo! Následovalo první kolo play-off, které také dosti pročistilo pole největších favoritů (zejména Bohémové Most, Gambrinus Žraloci Pokratice nebo Ložisková Mafie B1 Pšov, asi pomýšleli výše). A po tomto kole se také vyjasnilo, kdo že bude černým koněm tohoto turnaje. Po vyřazení mosteckých Bohémů se do této pozice pasovali jejich tréninkový sparingpartneři Sporťáci Most. Do čtvrtfinále byly nalosovány tyto dvojice: Asfaltový Tygři Úštěk vs. Bavovala Jirkov, Sporťáci Most vs. Litoměřice 2007, Luna Louny vs. Pijonýři Litvínov a Formani X Duchcov vs. Ložisková Mafie B1 Pšov. No a v tomto kole pokračovala překvapivá jízda mosteckých Sporťáků, ke kterým se přidala družstva z Duchcova, Litvínova a Úštěka. V semifinálovém losu si paní štěstěna trochu přisadila, když k sobě pustila asi dva největší favority, a sice Formany vs. Pijonýry. Naproti tomu bylo dopomoženo odvážným Tygři vs. Sporťáci. I když výsledky (11:5 pro Pionýry a 10:6 pro Sporťáky) vypadají vcelku přesvědčivě, ujišťuji všechny, že se jednalo v obou duelech o pekelně vyrovnané boje. Po jejich skončení trochu opadlo napětí (přeci jen je to poslední krok před finále, kde už většinou nemá nikdo co ztratit) a po malé pauze se rozehrálo finále a souběžně s ním také zápas o 3. místo. V boji o bronz se nakonec doputovalo až do prodloužení, kde snad rozhodovali i zbytky sil po náročném celodenním maratónu. Těch nakonec více vydolovali a pohár za 3. místo nad hlavy vyzdvihly Formani z Duchcova. Do finálového zápasu vlítli jako uragán litvínovští Pijonýři (stav 8:2) a před posledními třemi singly už se čekalo jen na rozhodující devátý bod. Všechny tři páry nastoupili k terčům souběžně a po chvilce se udála snad poslední dramatická zápletka. Sporťáci Maloch, Strbáček a Staško totiž jako přes kopírák vyhráli úvodní legy a snížili na 5:8! Poté se rozeběhli legy druhé a nejrychleji a pro Pijonýry nejlépe jej zvládl Radek Ševčík - 9:5. Dohráli se zbylé dva souboje a celkové skóre znělo 11 ku 5 pro Pijonýry. Po chvilce následovalo předání pohárů a nezbytné foto medailových družstev a poté se všichni rozprchli do svých hnízd pokračovat v oslavách. Víkendový maratón v Dobroměřicích byl zakončen. Příště naviděnou.


 
Dnes je:

A svátek má:

Aktualni teplota z http://teplomer.mk.cvut.cz
TOPlist
šperky z chirurgické oceli

Copyright © Vedral Václav


Tento web vznikl dne datum 02.02.2007
------------------------------------------------------------------------------ Administrace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one