Šipkový klub - ten nejlepšíííí
Sokolovna v Proboštově se stala dějištěm druhého finálového turnaje JACKPOTCUP 2006. Sjelo se celkem 214 hráčů (nominovaných bylo celkem 269) a ti všichni se chopili možnosti porvat se o jackpot, jehož 
výše se zastavila na částce 205 470. Rovných 81 000 Kč se opět losovalo ve „Šťastném losu“, do kterého byli zařazeni všichni přihlášení. Dalších 20 600 Kč se rozlosovalo mezi nejaktivnější hráče ukončené podzimní části v tzv. „Ceně útěchy“.

K celkem čtyřiadvaceti strojům se po 10-té hodině začali stavět první nalosovaní hráči. Mezi nimi také obhájkyně prvenství (z litoměřické Koliby) Helena Baťhová. Ovšem mezi muži jsme marně hledali Romana Nešutu, který je vítězem minulého finále. Na jeho kontě je pouze 8 nominací, což značí, že do tohoto finále se neprobojoval.

Samotný průběh mužského turnaje je vcelku velkou neznámou. Hráči umístění  v popředí nominačního žebříčku jsou považováni za papírové favority. Ovšem kvalitní hráči se nacházejí i v jeho hloubi. Ne vždy se totiž kvantita snoubí s kvalitou.

Zato v turnaji žen bylo horkých kandidátek na prvenství podstatně méně. K již zmiňované obhájkyni se zařadily zejména P. Šauerová, K. Vicanová a ve výborné formě hrající Z. Kabourková.

V průběhu turnaje byli opět rozdány trikoty s emblémem Jackpotcupu, které si u organizátorů vyzvedlo všech 64 mužů i 32 žen nejvýše postavených v nominačním žebříčku. Poté, co se turnaj přehoupl do své druhé poloviny a kdy už byl také zahájen tzv. „Turnaj odpadlíků“, byla ohlášena přestávka. Na řadu přišlo dlouho očekávané losování. V „ceně útěchy“ bylo vylosováno deset hráčů a čtyři hráčky. Na rozehřátí se rozdělilo „pouhých“ dvacet tisíc. Následné rozlosování „šťastného losu“ přineslo veliké napětí a mnohdy také tiché očekávání. Dalších deset mužů a pět žen si rozdělilo více než osmdesát tisíc korun. Mezi vylosovanými se našlo i pár „starých známých“, kteří neměli to štěstí poprvé! Paní štěstěna si nakonec vybrala tyto jedince:

  • Cena útěchy - Popovych M., Gabriel A., Zenko J., Erbs M., Kolovský V., Šváb P., Čečelický K., Pilnaj J., Pokorný M. a Pokorný V., dále Veselá E., Vítů I., Poláková N. a Pokorná L.
  • Šťastný los - Lišková D., Kagelová R., Opočenská R., Hilzensauerová L. a Šandová J., dále Suchý J., Daňa J., Vlach J., Hornych P., Kilárský P., Čížkovský Z., Rubeš V., Hýka J., Tichý J. a Šírek M.

 

Po malém odreagování se zbylí hráči přesunuli zpět ke strojům, kde vyvrcholili boje o příčky nejvyšší.V ženské kategorii se nakonec závěr turnaje proměnil v reprízu posledního finále. Medailové pozice opět opanovaly Karla Vicanová (Danielli Most), která skončila 3. a zůstala tak na svém, Helena Baťhová (Kafky Jirkov) a Zdeňka Kabourková.(Dubáci Teplice) Posledně jmenovaná moc toužila oplatit porážku své soupeřce, což se jí také podařilo a při předávání pohárů to dala upřímně najevo.

V kategorii mužů se ovšem proti loňskému finále změnilo takřka vše. Na stupních vítězů se objevili Václav Jaroš (Red Hornets Litoměřice), který v B-finále nestačil na Josefa Tichého (Tulipán Žatec) a druhým finalistou byl mostecký „bohém“ Michal Pokorný. Ve finálovém utkání se zprvu projevila rozjetost J. Tichého, který vyprovodil M. Pokorného 2:0. Pak ovšem došlo z jeho strany k malému faux-pas , v momentě kdy byl ukončen první finálový duel se na malý moment již považoval za vítěze. Ovšem M. Pokorný měl jednu prohru k dobru a finále tak čekalo pokračování, což záhy zjistil také J. Tichý. Klobouk dolů před tím jak se s tímto omylem vypořádal. Ke ztrátě jeho koncentrace takřka nedošlo a bojovalo se dál. Záhy se však vyplnilo to, co pravděpodobně očekávala většina přihlížejících v sále, že to malé zaváhání bude Josefa Tichého stát titul. Michal Pokorný se stal tím kdo jako poslední zabodl hrot své šipky do doublu. Velmi povedené  finále! Poté následovalo předání pohárů (i s nezbytnými finančními obnosy) vítězům  a jejich společné focení.

V doprovodném turnaji odpadlíků se role favorita chopil Jaroslav Šinfelt (Red Hornets Litoměřice) , který se mezi odpadlíky rozkoukal velmi rychle a své účinkování zakončil vítězně. Soupeřem ve finále mu byl (věkem stále junior) Tomáš Vajs (Sokol Team Havraň) a třetím nejůspěšnějším „odpadlíkem“ se stal kadaňský Milan Klusák (Camino).

Celý šipkový den měl výbornou atmosféru, ke které přispěli svými výkony samotní hráči, ale také organizátoři akce.Svým nasazením kladně ovlivnili jeho průběh a za to jim patří poděkování. Loučím se konstatováním, že na dalším finálovém turnaji se setkáme v červnu 2007 na již prověřeném místě – v sále dobroměřického kulturního domu.

16.03.07 21:41
Ložisková Mafie Pšov
Dnes je:

A svátek má:

Aktualni teplota z http://teplomer.mk.cvut.cz
TOPlist
šperky z chirurgické oceli

Copyright © Vedral Václav


Tento web vznikl dne datum 02.02.2007
------------------------------------------------------------------------------ Administrace
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one